Turystyka

Sprawdź atrakcje, które znajdują sięw okolicy K4. Poznaj miejsca w Krakowie, które musisz zobaczyć!

Rynek Główny

To najbardziej znana oraz najstarsza dzielnica Krakowa, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Krakowski Rynek to jeden z największych takich zabytków w Europie. Wokół niego znajdują się liczne zabytki świeckie oraz sakralne, m.in. Kościół Mariacki oraz Sukiennice z narodową galerią sztuki. Swój początek ma przy Barbakanie, a kończy się u stóp Zamku Królewskiego na Wawelu. Wzdłuż tej drogi można podziwiać wspaniałą zachowaną historyczną architekturę z czasów średniowiecza, renesansu, baroku i innych epok.

Czas zwiedzania

2h 50min

Kazimierz

Odwiedzając Kraków warto znaleźć czas na spacer po Kazimierzu - jednej z najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w tej części Europy. Niegdyś niezależne miasto sąsiadujące z Krakowem, dziś jego część, przyciąga turystów swoją niezwykłą atmosferą i arcyciekawą historią. Historia ta jest nierozerwalnie związana z kulturą, religią i kilkusetletnią obecnością Żydów w Polsce.

Czas zwiedzania

3h - 3h 50min

Kraków to miasto, które żyje na najwyższych obrotach! Zobacz kalendarz wydarzeń, który przygotowaliśmy specjalnie dla naszych gości.

Sprawdź wydarzenia